grafika przedstawiająca warunki otrzymania dofinansowania kfs

W większości powiatów całej Polski już rozpoczął się nabór. Nie przegap szansy na dofinansowanie szkolenia w EFIB.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) udziela środków na dofinansowanie szkoleń pracowników i pracodawców. Wnioski należy kierować do Powiatowych Urzędów Pracy – PUP.

Środki pochodzące z tego funduszu są ogólnodostępne, więc mogą je pozyskać zarówno przedsiębiorstwa prywatne, fundacje, organy samorządowe jak i wszystkie jednostki z sektora publicznego.

Jedynym warunkiem koniecznym jest zatrudnianie minimum jednej osoby na podstawie umowy o pracę, bez względu na wymiar etatu.

Dzięki środkom KFS można uzyskać dofinansowanie wynoszące 80% kosztów kształcenia ustawicznego, a w przypadku mikroprzedsiębiorstw dofinansowanie wynosi 100%!

Dystrybutorem środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego są Powiatowe Urzędy Pracy (PUP). Aby starać się o uzyskanie dofinansowania należy złożyć wniosek we właściwym dla miejsca zarejestrowania działalności gospodarczej Powiatowym Urzędzie Pracy.

Ten krok jest o tyle istotny, że nabory na środki z KFS są bardzo krótkie, z reguły trwają one tylko kilka dni, a przy dużym zainteresowaniu dofinansowaniem nabory odbywają się tylko raz do roku. W większości powiatów nabory ruszą w pierwszym kwartale 2022.

 

 

 

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymaj darmowego e-booka “Pozbądź się bólu – 3 ćwiczenia na zdrowy kręgosłup dla każdego!”

Udostępnij:

OPINIE O SZKOLENIACH

Współpracujemy