Zamień „ale” na „i”.

Czy wiesz, że sposób mówienia wpływa na to jak  kształtujesz Twoje zachowanie i samopoczucie? Ma to też ogromne znaczenie w pracy Trenera, ponieważ wpływa na to jak odbierają i postrzegają Cię inni! Zmiana jednego słowa może wywołać ogromną różnicę w działaniu i podejściu np.: do swoich celów treningowych :)

Jesienna chandra? Nie daj się!

Każdy z nas ma lepsze i gorsze dni...Depresje mają różny wymiar i formę, dziś o lekkich, jesiennych, które zdarzają się każdemu i mają charakter przejściowy.

Rollujemy się!

ROLLER – jaki wybrać?? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wałków do masażu. Jak zatem wybrać najlepszą rolkę dla siebie?? Na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać?? Oto kilka podpowiedzi.

Zmęczenie czy przetrenowanie?

Każdego z nas czasem dopada zmęczenie, nadmiar obowiązków i tempo życia powodują, że chcąc sprostać wszystkim zadaniom czasami jesteśmy przeciążeni. Jesienno-zimowe zmęczenie czy już przetrenowanie?

Sen – śpij mądrze!

Sen to jedna z najbardziej podstawowych czynności fizjologicznych każdego zwierza ;) Biologiczna potrzeba, która pozwala naszemu organizmowi odpocząć i zregenerować się.

Co warto jeść? Specjalnie dla Was lista dostępnych w Polsce SUPERFOODS :-)

Superfoods to bogata w składniki odżywcze żywność - najważniejszą jej cechą jest to, że jest dostępna w naturalnej, nieprzetworzonej postaci i posiada nadzwyczajne dobroczynne właściwości na organizm człowieka. Często superfood kojarzymy z zagranicznymi produktami, często trudno dostępnymi. Nic bardziej mylnego! Na polskim podwórku znajdziemy mnóstwo łatwo dostępnych przykładów "super żywności"!

Czytajmy etykiety :)

Dziś dokładamy kolejny element zdrowej i racjonalnej diety, to świadome czytanie etykiet produktów, które kupujemy. Bywa to bardzo pracochłonne, zwłaszcza gdy robimy duże zakupy, ale gwarantuje że  w przyszłości zaprocentuję szerokim omijaniem wizyt u lekarza.

Dieta dla ładnej skóry

Przed nami wiosenne przebudzenie :-) Każdy z nas po zimie ma nieco zmęczoną cerę. Pomijając cudowne zabiegi kosmetyczne zadbaj o skórę od środka, poprzez dietę!

Zielone cudo ;-)

Długimi krokami zbliża się pora roku przez większości z nas tak wyczekiwana - WIOSNA !:) Każdy z nas przygotowuje w sposób szczególny swoje ciało -  wzmożony ruch można zauważyć na siłowniach i w klubach fitness. Warto również zadbać o swoje ciało i zdrowie od środka, i w ramach wiosennych przygotowań oczyścić swój organizm.  Pomocne są w tym - "zielone cuda" :-)

Żelazo – dlaczego jest tak ważne?

Niedobór żelaza to globalny problem. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest nim dotknięta niemal jedna trzecia światowej populacji, czyli prawie dwa miliardy ludzi. Niedobór tego pierwiastka jest najczęściej występującym niedoborem składnika odżywczego.

Niepozorne warzywo o wielkiej mocy!

Dobre, bo polskie, dobre, bo zdrowe :-) Jest wiele pokarmów, które niekoniecznie wspierają zdrowie, ale są i takie które mu bardzo służą. Należą do nich właśnie buraki, polubcie je koniecznie! :-)

Oddychaj, by dobrze żyć :-)

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tak prozaiczną czynnością jaką jest oddech. Jest i już. Zauważamy go dopiero gdy nam go zabraknie, np.: podczas intensywnego treningu biegowego. Czujnie przyglądają mu się min. astmatycy lub himalaiści, na pewnych wysokościach staje się on nie lada wyczynem, umożliwiającym lub nie, dalsze posuwanie się w górę. Bez oddechu nie ma ruchu.

przyotowanie-motoryczne-efib

Cała prawda o ZAKWASACH

Kończysz ciężki trening, są endorfiny i zadowolenie, ale budzisz się rano i czujesz dotkliwy ból mięśni... Nie możesz wstać z łóżka, usiąść na krześle, zejść ze schodów... Myślisz - zakwasy! Otóż jesteś w błędzie ;) Ból, który odczuwasz to DOMS (ang. delayed onset muscle soreness) czyli opóźniona bolesność mięśniowa.

Talia osy

Dziś, przedstawimy Wam ciekawy ale skuteczny i sprawdzony sposób na pozbycie się boczków i wyrzeźbienie talIi :-) Nie potrzeba dużo. Wystarczy znane nam z dzieciństwa koło – hula hop.

Awantura o drożdżówki – indeks glikemiczny pod lupą

Dlaczego przez dekady jedliśmy w szkole drożdżówki podczas przerwy na drugie śniadanie i nikt nie widział w tym nic złego? Dlaczego niedawno wydano państwowy zakaz sprzedaży drożdżówek w sklepikach szkolnych? Co to jest indeks glikemiczny (IG) i o co w ogóle chodzi?

kurs nauczyciela jogi akredytacja efib poznan

Idź na Jogę!

Joga to starożytny system wywodzący się z Indii. Najstarsze są figurki przedstawiające ludzi w asanach datowane na 5000 lat p.n.e.! Joga jest jedną z najstarszych tradycji w historii człowieka, tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju. Na początku XX wieku joga wypłynęła z krajów Dalekiego Wschodu na Zachód. Joga jest sposobem na sprawne i zdrowe ciało, ale także niezastąpionym remedium w walce ze stresem, brakiem koncentracji, a nawet bezsennością.

cwiczenia na zdrowy kregoslup dyskopatia

Ból kręgosłupa, dyskopatia, operacja? – jak sobie pomoc?

Warto ćwiczyć, to wie każdy, "ale"... kiedy ból zaczyna zamieniać życie w piekło sięgamy po najszybsze sposoby - diagnoza, skierowanie na operacje... daje to nadzieję, że potem będzie lepiej i przestanie boleć... "bo ćwiczyć nie mam czasu/nie lubię". Problem polega na tym, że niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że po operacji też trzeba ćwiczyć! Dlatego nie warto szybko i bez walki poddawać się operacji jako pierwszej formie (po lekach) poradzenia sobie z bólem. W miejscach, w których prowadzę szkolenia, jak i w pracy z podopiecznymi, mam do czynienia z wieloma osobami, które ból zmusił do operacji. Skutki operacji rzadko są pozytywne... szczerze mówiąc nie znam nikogo kto po operacji kręgosłupa czuje się lepiej :-( zazwyczaj jest znacznie znacznie gorzej lub tak samo...

Masz pytania?

Świetnie! Nasi specjaliści z checią odpowiedzą na każde Twoje pytanie!

Kontakt