| Magdalena Górecka

seniorzy podczas zajęć grupowych w poznaniu. mobilizacja gimnastyka zdrowotna, koordynacja, sprawność zdrowie

Dlaczego boli kręgosłup?

Większość dolegliwości bólowych kręgosłupa jest spowodowana nadmiernym obciążeniem osiowym. Codzienne długotrwałe siedzenie źle wpływa na drobne mięśnie przykręgosłupowe rozluźniając je nadmiernie. Osoby prowadzące sedentaryjny tryb życia często zadają sobie pytanie – dlaczego boli kręgosłup?

Czego potrzeba dla zdrowego kręgosłupa?

Dla naszego kręgosłupa nie najlepszy jest też trening z ciężarami, powoduje kompresję przestrzeni miedzykręgowych, które i tak podlegają procesom inwolucyjnym.

Co więc robić? Oczywiście ćwiczyć! 😉 Jednym z najważniejszych elementów treningu nakierowanego na usprawnienie w obszarze kręgosłupa – są ćwiczenia elongacyjne i wszelkiego rodzaju trakcje. Najprostsza rzecz jaką możesz zrobić by „rozsuwać” kręgi to: wisieć na drążku… Spróbuj przez minutę… 😉 Wymaga to dużej siły i wytrzymałości. Ma dobry początek można robić krótki interwał kilkanaście sekund w zwisie + przerwa wypoczynkowa i od nowa.

Zapraszam na moje:

Podczas warsztatów – pokażemy także łatwiejsze sposoby dbania o kręgosłup 😉 Zobacz jak szkolimy na filmie: 

Wyciągaj się ile możesz 😉

Chcesz dostawać na swojego maila więcej takich ciekawostek i informacji o aktywności fizycznej, zdrowiu i dietetyce? Zapisz się na newsletter i otrzymaj darmowego e-booka!


Udostępnij:

OPINIE O SZKOLENIACH

Współpracujemy